Neįgalieji – lakmuso lapelis, rodantis visuomenės humanistinę brandą, liudijantis jos
demokratijos lygį, piliečių dvasinį sąmoningumą.

http://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/1//63/4/63004329_49960658_18293432_plan30.gif

Mokyklos grupė Bendrojo ugdymo mokykla

Mokyklos tipas Pagrindinė mokykla

Mokyklos pagrindinė paskirtis Specialioji mokykla intelekto sutrikimų turintiems mokiniams

Mokomoji kalba Lietuvių

Juridinio asmens kodas 290986160

Steigėja, savininkė Raseinių rajono savivaldybė

Mokyklos direktorė Angelė Linartienė

2021-05-23

PAŽINTIS SU UAB „RASEINIŲ KOMUNALINĖS PASLAUGOS“

 

            Mokykloje didelis dėmesys skiriamas mokinių technologiniam ugdymui, jų tinkamai adaptacijai visuomenėje. Tą reglamentuoja mokyklos ugdymo planas, formaliojo ir neformaliojo švietimo programos. Išvykos į įvairias rajono įstaigas, įmones ar organizacijas sulaukia didelio mokinių susidomėjimo.

            Šįkart buvo pasirinkta UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“, kur socialinių įgūdžių ugdymo klasės mokiniai, vadovaujami mokytojos Laimutės Jurevičienės, tiesiogiai galėjo susipažinti su bendrovės vykdoma veikla. Bendrovė teikia šias paslaugas: gatvių priežiūra, atliekų tvarkymas, medžių genėjimas, žolės pjovimas, technikos nuoma ir kt. Ši bendrovė visais metų laikais prižiūri 1210,3 km. gatvių ir kelių.             

         Tik atvykę, mokiniai buvo draugiškai sutikti aplinkotvarkos meistrės ir palydėti į gėlių šiltnamius. Nustebino gėlių įvairovė ir grožis. Patiko gėlių kompozicijos, kurios paruoštos miestui puošti. Vaikai sužinojo daug vertingos informacijos, kurią pritaikys augindami gėles mokyklai puošti. Tarp gėlininkų ir mokinių įvyko draugiški mainai: mokiniai padovanojo savo užaugintą gėlytę, o patys gavo jiems labai patikusią gėlę. 

             Po to UAB „Raseinių komunalinės paslaugos“ inžinierius papasakojo apie bendrovės turimą techniką ir supažindino, kokias funkcijas ji atlieka. Trumpai su išvykos dalyviais pabendravo ir pats bendrovės direktorius. Pasižvalgę po bendrovės kiemą, mokiniai nuvyko į atliekų tvarkymo aikštelę. Ten sužinojo, kaip presuojamos iš gyventojų surinktos šiukšlės, kaip gaminamas kompostas, stambių gabaritų atliekų aikštelėje –, kaip šios atliekos utilizuojamos.