Neįgalieji – lakmuso lapelis, rodantis visuomenės humanistinę brandą, liudijantis jos
demokratijos lygį, piliečių dvasinį sąmoningumą.

http://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/1//63/4/63004329_49960658_18293432_plan30.gif

Mokyklos grupė Bendrojo ugdymo mokykla

Mokyklos tipas Pagrindinė mokykla

Mokyklos pagrindinė paskirtis Specialioji mokykla intelekto sutrikimų turintiems mokiniams

Mokomoji kalba Lietuvių

Juridinio asmens kodas 290986160

Steigėja, savininkė Raseinių rajono savivaldybė

Mokyklos direktorė
Sandra Maslauskienė

2021-06-29

„TAUTOSAKOS GAUDYKLĖ“

Tokiu pavadinimu VšĮ Raseinių neįgaliųjų užimtumo ir paslaugų centras 2021 m. birželio  7 – 10  dienomis vykdė Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo finansuojamą  projektą, į kurio įgyvendinimą pakvietė ir penkis Raseinių specialiosios mokyklos mokinius.

Projekto tikslas – skatinti Lietuvos ir Lenkijos neįgalaus jaunimo bendravimą, plėtoti tolimesnį tarptautinį bendrų tikslų ir idėjų siekimą, pasitelkiant abiejų šalių padavimus ir legendas. Tautosaka – neatsiejama kultūros, tautinio tapatumo dalis ir jos atspindys. Projekto metu buvo sudarytos sąlygos Lietuvos ir Lenkijos jaunimo užsimezgusios draugystės plėtotei, susipažinimui su kiekvienos šalies legendomis ir padavimais, skatinamas jaunuolių iniciatyvumas, kūrybiškumas.   

Susipažinimo ir prisistatymo rytmetys, nacionalinių veiklų pristatymas bei dienų refleksijos vyko nuotoliniu būdu per Zoom platformą, tačiau žygiai ir išvykos buvo organizuoti gyvai. Projekto dalyviai aplankė Padubysį, Molavėnų kalvas, Betygalą, Šilutę, Ventę, Aukštumalos pažintinį taką, Biržų ir Pakruojo dvarus, sužinojo daug legendų ir padavimų.

Mokyklos mokiniai – Juozas, Jurgis, Edvinas, Laurynas ir Dainius –, dalyvavę projekto veiklose, dėkoja centro darbuotojams už patirtus nepakartojamus įspūdžius, įdomias išvykas ir jau dabar laukia kitų metų.