Neįgalieji – lakmuso lapelis, rodantis visuomenės humanistinę brandą, liudijantis jos
demokratijos lygį, piliečių dvasinį sąmoningumą.

http://img0.liveinternet.ru/images/attach/c/1//63/4/63004329_49960658_18293432_plan30.gif

Mokyklos grupė Bendrojo ugdymo mokykla

Mokyklos tipas Pagrindinė mokykla

Mokyklos pagrindinė paskirtis Specialioji mokykla intelekto sutrikimų turintiems mokiniams

Mokomoji kalba Lietuvių

Juridinio asmens kodas 290986160

Steigėja, savininkė Raseinių rajono savivaldybė

Mokyklos direktorė
Sandra Maslauskienė

2022-05-11

ĮSPŪDŽIŲ PILNA DIENA

 

Mokslo metai eina į pabaigą... O kiek darbų, kiek renginių, švenčių, susitikimų, šokių, dainų ir juoko per metus. Tačiau tikrai ne visi renginiai būtų įvykę, jei ne Raseinių Rotary klubo nariai, kurie padėjo išsipildyti kai kurioms vaikų svajonėms. Vieną saulėtą gegužės dieną Raseinių specialiosios mokyklos mokiniai galėjo pabendrauti su šiais ilgalaikiais socialiniais partneriais, kurių veiklos prioritetas – darbas su socialiai remtinų šeimų vaikais ir neįgaliaisiais. Rėmėjai skatina vaikų užimtumą ir socialinę kompetenciją, integraciją į visuomenę, bendruomeniškumą, ugdymą karjerai.

Rotary klubo prezidentės Silvijos Morkevičienės iniciatyva ir pasinaudoję sodybos Paklanių kaime šeimininko Stanislovo Keparučio svetingumu, mokyklos mokiniai, vadovaujami mokytojos Laimutės Jurevičienės kartu su rotariečiais Inga Stoškevičiene ir Audriumi Norkumi, vyko susipažinti su aviacine technika. Sodybos šeimininkas suteikė žinių apie ultra lengvojo lėktuvo, skirto pramoginiams skraidymams, galimybes ir valdymą, papasakojo įdomių atsitikimų skraidant, kurie mokiniams labai patiko. Pramoga pakilti į orą su šiuo lėktuvu pasinaudojo mokytoja Laimutė ir rotarietė Inga. Tai buvo įspūdinga!

Po to visi dalyviai su susidomėjimu apžiūrėjo pirmąjį savadarbį lėktuvą, kuris jau atitarnavęs ir stovi sodyboje kaip eksponatas. Susipažino su sodybos sargu – vilkšune Nika.

Iškylos pabaigoje visų laukė sodybos šeimininko gimtadienio tortas, saldumynai vaisvandeniai ir kava, kuriais vaišino šeimininko sutuoktinė.

„Nelaikykite savo meilės ir švelnumo skrynelių užrakintų, kol jūsų draugai gyvi. Pripildykite jų gyvenimą džiaugsmo. Kalbėkite draugams palaikymo, padrąsinimo žodžiais, kol jų ausys gali tai girdėti, o širdys – palaimingai virpėti“, – taip sakė garsusis Henry’is Wardas Beecheris. Raseinių specialiosios mokyklos mokiniai ir mokytoja dėkingi Raseinių Rotary klubo nariams už ilgalaikį bendravimą, suteiktą paramą, gerą žodį, patarimą, nes ir po šios iškylos liko neišdildomi įspūdžiai, degančios vaikų akys, svajonės ir nuoširdi padėka širdyje.